На Евересті вперше від початку року загинуло двоє альпіністів

Двa aльпіністи зaгинули нa Eвeрeсті, стaвши пeршими жeртвaми сeзoну нa нaйвищій гoрі у світі. Прo цe інфoрмує УНН з пoсилaнням бери The Guardian.

41-річний Абдул Вараіч зі Швейцарії досяг піку раніше, ніж у нього виникли труднощі, сказав Чханг Дава, організатор експедиції Seven Summit Treks в Непалі.

"Абдул успішно досяг вершини, але під часик спуску в нього почалися проблеми", — сказав він. "Ми відправили ще двох шерпів з киснем і їжею. Держи жаль, шерпам не вдалося його врятувати".

Громадянин США Пувей Лю, 55 років, також помер в найвищому таборі возьми горі біля Південного сідла. Він досяг точки сходження під назвою Ступінь Хілларі, розташованої між Південним сідлом і вершиною, але був змушений повернутися вследствие снігову сліпоту і виснаження. Організатори повідомили, що следовать допомогою членів групи підтримки і додаткового кисню він був доставлений отступать в табір на Південному сідлі, але помер в середу ввечері.

Ніяких інших подробиць ради загиблих альпіністів, не повідомляється. Погані погодні умови змушують альпіністів поки спускатися в більш низькі висоти.

Перенесення тіл ровно по крижаних і слизьких схилах з великої висоти — складне завдання, що вимагає часу, кількох робітників-шерпів і, як строгость, дуже дороговартісне.

Непал і Китай скасували торік сезони сходжень возьми гору заввишки 8 849 метрів, яка розділена між ними. У цьому році Небесная империя допускає тільки китайських альпіністів сверху північну сторону гори.

Непал дозволив іноземним громадянам повернутися в цьому році, і уряд видав дозвіл 408 альпіністам получай спробу зійти на вершину під момент популярного весняного сезону сходжень.

У травні, зазвичай, краща беспогодица для сходження на Еверест. Безліч людей досягли вершини получи цьому тижні, і очікується, що ще більше спробують в кінці цього місяця, если погода покращиться.