Вчені спростували гіпотезу про унікальність Чумацького шляху

Вивчeння гaлaктики UGC 10738 пoкaзaлo, щo Чумaцький шляx нe єдиний в свoєму рoді і утвoрився шляxoм "прирoднoї" eвoлюції.

Міжнaрoднa групa aстрoнoмів вивчилa гaлaктику UGC 10738, дужe схожу получи Чумацький Шлях, і з'ясувала, що наявність двох поколінь зірок — типова риса спіральних галактик, а безграмотный унікальна особливість Чумацького Шляху, як думали раніше. Результати дослідження були опубліковані в журналі The Astrophysical Journal Letters, повідомляє Phys.org.

Чумацький Путь вважається унікальним утворенням, яке сформувалося близ зіткненні і злитті декількох галактик. Свідченням цього, получай думку фізиків, є наявність більш древніх зірок з дуже низьким вмістом металів, що виникли сверху ранньому етапі існування Всесвіту.

Дані нового дослідження австралійських і німецьких вчених ставлять під сумнів це твердження і припускають, що різні покоління зірок — плод природного шляху розвитку, який проходять спіральні галактики.

Астрономи вперше отримали детальне зображення галактики UGC 10738, яка також має виразні "товстий" і "вальяжной работы" диски, схожі на диски Чумацького Шляху. Цьому сприяло унікальне поперечне розташування галактики, що дозволило побачити її прагматично в розрізі.

Фото: astro3d.org.au

Галактика UGC 10738

Раніше вони вважали, що "тонкі" і "товсті" диски Чумацького Шляху утворилися в результаті рідкісного злиття, і тому їх, ймовірно, безлюдный (=малолюдный) знайти в інших спіральних галактиках.

Але нове дослідження показало, що це маловыгодный так. Аналіз типу зірок в кожному диску UGC 10738 показав, що "товстий", як і у Чумацького Шляху, складається в основному з давніх зірок з низьким відношенням заліза впредь до водню і гелію, а зірки на "тонкому" з'явилися пізніше і містять більше металу, аналогічно впредь до нашого Сонця.

Як наголосили автори роботи, це означає, що галактики зі структурою і властивостями Чумацького Шляху, ймовірно, дуже поширені і можуть бути описані як нормальні, а "тонкі" і "товсті" диски утворилися безвыгодный через катастрофічні втручання, а шляхом "стандартного" шляху формування та еволюції галактик.

Галактика UGC 10738 розташована вслед за 320 мільйонів світлових років від нас. Про спостереження за нею автори використовували Дуже выдающийся телескоп (VLT) Європейської південної обсерваторії.