У школах "трансформують" інформатику: хочуть навчати вже з 2-го класу

Міністeрствo цифрoвoї трaнсфoрмaції прaцює рaзoм з Міністeрствoм oсвіти тa нaуки нaд трaнсфoрмaцією прeдмeту “інфoрмaтикa” в українських школах.

Ради це повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під момент дискусії на форумі “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді”, передає кореспондент УНН.

“В сьогодні ми працюємо з міністром освіти про того, щоб трансформувати предмет з інформатики, зробити його безграмотный з 5-го класу, а з 2-го, і більш методологічно додати туди напрямки цифрової грамотності”, — сказав Федоров.

Урядовець вказав, що ще впредь до того, як дитина пішла у школу, вона отримує цифрові навички від батьків, які включають їй мультфільми, дають планшети нежто телефони. Віце-прем'єр підкреслив, що це потрібно “робити по науке, встановлювати додатки, які навчають предметам аль цікавій інформації через гейміфікацію процесу”.

Федоров також додав, що Мінцифри запустило получай базі 76 вищих навчальних закладів пілотний расчет з підприємництва, де також можна багато чому навчитись у сфері цифрових навичок. З його слів, такий экспонат також планується запускати у школах.

Мінцифри после результатами першого в Україні соціологічного дослідження цифрових навичок громадян повідомило, що 53% українців володіють цифровими навичками сверху рівні нижче середнього. Щоб виправити це, у відомстві створили чертеж “Дія. Цифрова освіта”.

У міністерстві поставили мету вслед три роки навчити 6 млн українців цифровій грамотності.