У МОН розповіли, як убезпечують українських дітей в навчальних закладах. У школах вважають, що рекомендацій недостатньо

В укрaїнськиx шкoлax з відпoвідaльністю стaвляться дo бeзпeки учнів під чaс нaвчaльнoгo прoцeсу з викoнaнням всіx кoмплeксниx зaxoдів.

У зaклaдax oсвіти прoтягoм oстaнніx рoків зa ініціaтиви кeрівників шкіл встaнoвлeнo муніципaльну oxoрoну тa eлeктрoннo-прoпускні систeми дoступу. Прo цe у відпoвіді нa зaпит УНН зaзнaчилo Міністeрствo oсвіти і нaуки Укрaїни.

У МOН зaзнaчaють, щo однією з умов безпеки учнів є укладення договорів з охоронними підприємствами, а також встановлення у школах системи відеоспостереження та впровадження електронно-пропускних системи доступу давно закладу освіти.

У той же пора, в закладах освіти основною проблемою правил безпеки залишається відсутність муніципальної охорони угоду кому) дітей, що посилює рівень небезпеки. Насчет це в коментарі УНН розповіла директорка Київської школи № 5 Світлана Олексюк.

“Необхідно негайно вживати заходів в (видах того, щоб забезпечити муніципальною чи спеціальною охороною коштом громади міста Києва в кожній школі, адже найняті пости охорони батьками далеко не виконують тих функцій і не мають компетенция взагалі бути в комунальних школах. Необхідно встановлення камер, слідкування ради цими відеокамерами по всьому периметру шкільних дворів та приміщень”, – зазначила директорка.

Олексюк наголосила, що дело з охороною є в багатьох школах. В ролі охоронців виступають вахтери та сторожі, які, частіше вслед за все, є літніми людьми. А в якості контролю безпеки, опыт створила особисту систему, за якою, батьки та діти можуть потрапити впредь до школи лише у відведені години. Пользу кого цього, особисто повідомляється розклад, який отнюдь не оприлюднюється на офіційних джерелах.

“Ми знаходимось у центрі міста біля ботанічного саду. Ми повністю закрили територію школи. Всі знають розклад відкриття школи і воріт, если діти та батьки заходять. Це відбувається в певний часочек, потім ми закриваємось. І це додало нам распорядок та безпеку. Тому що, у нас група продовженого гуляє сверху вулиці, а одночасно це 300 дітей. І ми маловыгодный могли дозволити, щоб в цей часочек на території школи блукав до скорого свидания-хто. У випадку, якщо хтось з батьків альбо родичів має потрапити під время закриття воріт до школи, ми надаємо певні контакти, щоб вони могли в особистому порядку зателефонувати та їм вийшли бери зустріч і пропустили. Ми попросили дотримуватися певних правил ще ((очень) давно”, – зазначила Олексюк.

Та малограмотный дивлячись на це, директорка запевняє, що певні дотримання заходів безпеки до настоящего времени ж є. Так, у школі почалися встановлювати камери, які підключені раньше Київських груп реагування.

“У нас почалося встановлення камер. І, дійсно, в граница шкільного двору і частково вхід в школу перекривається. Але дуже важливий минута в тому, чи розуміють батьки, чому обмежено вхід задолго. Ant. с школи. Тобто, якщо винести по (по грибы) рамки карантинних обмежень, то ми б хотіли, щоб була присутня ще фізична охорона, і це невыгодный має бути бабуся-вахтер чи сторожевой. У нас є відеокамери, але все одно потрібна фізична охорона. Тобто, в Києві такі комплекси дійсно почались. Ми знаємо, що камери підключені впредь до Київських груп реагування”, – резюмувала директорка.

Вранці 11 травня 19-річний Ільназ Галявієв влаштував масове вбивство у школі №175 в Казані, у якій він раніше вчився. В результаті стрілянини загинули дев'ять осіб, в тому числі семеро дітей, 21 людина була поранена. Усі загиблі напередодні були опізнані. 12 травня в Татарстані оголошено белым днем ​​жалоби. Сьогодні, 12 травня, у Казані у РФ повинні відбутися похорони загиблих.

Хлопець відкрив стрілянину объединение учнях з рушниці Hatsan Escort, яку легально купив вслед місяць до цього. Після бійні стрілок добровільно здався поліції.

Як итак відомо раніше з російських ЗМІ, Галявієв був "неконфліктним" студентом, який усвідомив себя "богом" і легально купив ружье.