Лікувальні рослини України

Фітотерапія — лікування за допомогою трав — одна з важливих складових частин нетрадиційної медицини. Фітотерапія в практиці використовується в охороні здоров’я не тільки в Україні, але і в інших країнах — Німеччині, Франції. Лікувальні рослини України несуть з собою набагато менше побічних дій, ніж лікарські, створені синтетичним шляхом препарати. Лікарські трави й рослини містять вітаміни і корисні речовини, які виводять з організму шкідливі речовини і продукти розпаду. Трави і рослини сприяють нормалізації тиску, в них містяться компоненти, що допомагають в комплексній терапії пацієнта, та і часто деякі з фітопрепаратів використовуються в якості монотерапії багатьох захворювань.

З тієї причини, що лікарські рослини легкі у використанні, їх можна купити без рецепту в аптеці, люди починають лікуватися самостійно, що з часом призводить до негативних наслідків. Так, твердження, що фітопрепарати не мають побічних ефектів — докорінно помилкове і при неправильному їх використанні інколи негативні наслідки бувають ще важче, ніж за лікування синтетичними ліками. До траволікування потрібно підходити відповідально, і обов’язково після консультації у лікаря. Фахівці знають, як діють рослини, в яких випадках вони стануть у пригоді, а в яких нашкодять. Найкраще звернутися до лікаря-фітотерапевта — він спеціаліст тільки по лікарським рослинам, але якщо такого немає в поліклініці, то в якості варіанту необхідно записатися на прийом до дільничого терапевта.

Лікарські трави в аптеці представлені у вигляді бруньок, плодів, листя, кореневища і кори. Це в більшості «необроблена» сировина, тобто з них не приготовлено готових традиційних фармацевтичних засобів. Але останнім часом фармацевтичні заводи пропонують своєму споживачу вже готові ліки у вигляді таблеток, сиропів, настоянок, мазей і інших варіантів. Діючою речовиною в цих засобах є або витяг з алкалоїдів (тобто активних діючих речовин, які входять до складу рослини і мають вплив на деякі системи та органи людини), або спеціально оброблена речовина рослини у твердому вигляді (наприклад, таблетки).