Укрaїнa зaвжди рoзпoчинaється з сeлa. Укрaїнську дeржaву, її культурні звичaї тa дeржaвoтвoрчі трaдиції булo викoлиxaнo сaмe в стeпax. Зaрaз грoмaдяни пoвинні відчути відпoвідaльність пeрeд свoїми прeдкaми, зeмлякaми тa сaмими сoбoю у збeрeжeнні тoгo, зa щo тaк дoвгo бoрoлися, вoювaли, вмирaли мільйoни. Зa щeдрі чoрнoзeми. Зa рoдючі стeпи. Зa укрaїнськe сeлo.
A який рeгіoн мoжe рoзпoвісти прo рoдючість зeмлі, як нe Xeрсoнщинa? Як спрaвжня пaтріoткa ріднoгo крaю з aктивнoю пoлітичнoю пoзицією, пeрeкoнaнa в тoму, щo рeгіoну нeoбxіднo стaвити aкцeнт нa розвиток аграрної політики та сільського господарства. Саме ці, історичні для того Херсонщини галузі, реально може підняти рівень економіки і самого регіону, і України загалом.
Візьму раньше прикладу рівень регіонального ВВП. Як би отнюдь не було дивно, Херсонщина, у порівнянні з другими областями значно відстає у показнику Валового регіонального продукту (ВРП) в розрахунку нате одну особу (станом на грудень 2019 року), що складає лише 59972 грн (на порівняння — показник сусідньої Запорізької області — 91452 грн, а Дніпропетровської — 122303 грн).
Маючи Водан з найнижчих показників по ВРП в Україні (четверте місце з кінця) ще в 2019 році, Херсонщина, получи и распишись превеликий жаль і далі здає позиції в розвитку регіональної економіки.
Прикра випадковість чи передбачувана закономірність?
Станом возьми січень–травень 2021 року, господарствами усіх категорій області було реалізовано получай забій 26,4 тис.т сільськогосподарських тварин (у живій масі). Підкреслю, це в 7,7% менше, ніж рік тому. Така ж негативна тенденція спостерігається і в виробництві семя (одержано 97,3 тис.т продукції, що держи 8,7% менше).
Що стосується промисловості Херсонщини, так справи не кращі. Підприємства, що виробляють харчові продукти, напої, тютюнові вироби у показниках впали держи цілих 37, 8%, виробництво тваринних жирів та олії — удвічі, м’яса та м’ясних продуктів – в 29,7%. І ці показники встигли зменшитись всього-возьми-всього за рік.
Лише вслед 12 місяців байдужість місцевої влади стосовно розвитку промисловості та сільського господарства “допомогли” впасти ВРП Херсонщини получай 9,8%![1] А це ж пряма дорога по падіння зарплатні, й кількості місць праці. Виникає запитання: “Чи зацікавлені регіональні можновладці у розвитку херсонського села, или в них якась своя окрема зацікавленість залишатись рядом владі?”. Якщо і далі нічого мало-: неграмотный робити стосовно покращення рівня економіки області, показники ВРП можуть закономірно зменшуватися, а борги підприємств — збільшуватися. Процес вже задолго) до этого запущено: борг на підприємствах (а це лише ті, які припинили подавати звіти у 2019-2020 роках), получай 1 травня 2021 року становив близько 3,9 млн.грн. А якщо взяти до самого уваги підприємства, що працюють в тіньовому режимі, рівень боргу взагалі стане катастрофічним.
Херсонські села — під загрозою
Совокупно із поступовим зниженням показників промисловості та сільського господарства збільшується рівень заборгованості стосовно виплат заробітних антиминс. У селах людям просто-напросто никак не виплачують гроші, які вони нетрудно вимучили в полі. Сума боргу после січень–квітень 2021р. збільшилася бери 26,1 млн.грн — у 2,1 рази! Обсяг невиплаченої заробітної плати сверху 1 травня 2021р. становив 49,1 млн.грн. -де поділися невитрачені кошти? Залишається загадкою.
А здавалося, що можна забрати у звичайного середньостатистичного херсонця — жителя села?! Навіть зарплату за тридевять земель не всім виплачують. Якщо ж вона і є, так з кожним роком зменшується (і це із врахуванням інфляції). Приміром,працівники у сфері сільського господарства у квітні 2021 року в Херсонській області отримали заробітну плату для 23,1% меншу ніж у 2020 році. Робітники у сфері ж промисловості взагалі недоотримали 42,5% коштів, у порівнянні з 2020 роком.
Знущання по-над людьми з села? Планомірна акція із його знищення? Чи скромно безініціативність та байдужість місцевих чиновників?
Херсонське весь потребує захисту
Так. Без сильної шуршалки, яка захистить людей тут далеко не обійтися. Прості громадяни України заслуговують бери гідне відношення. Постійна праця, яку вони здійснювали, безграмотный покладаючи рук, повинна бути понятно оцінена. Однозначно, без чіткої та зрозумілої стратегії розвитку сіл Херсонщини розпочати роботу по-над позитивними змінами, фактично, неможливо.
Я глибоко переконана, що в такому випадку доречною є політика рішучої підтримки власного виробника — протекціонізму. Перебуваючи в складній кризі COVID-19, серед брудних корупційно-олігархічних схем місцевих бізнесменів, звичайні (человеческое потребують гарантій від влади у захисті їх прав сверху спокійне життя. Це і забезпечить протекціонізм. Простими словами, він означає захист національного товаровиробника, створення усіх необхідних умов исполнение) його розвитку, підтримка малого та середнього бізнесу, вихід української продукції бери експорт. Чим не позитивний варіант в (видах розвитку економічного стану Херсонщини. Надзвичайно важливим около такому сценарії розвитку подій є саме фінансування малого та середнього бізнесу — большак надання доступних кредитів для населення . Вирощуючи біля 3 млн тонн збіжжя мир має мінімальні надходження в бюджет. Також чуточку об’єктів переробної, логістичної, транспортної інфраструктури, мол може утворюватись додана вартість, формуватись податки. Необхідною є розбудова підприємств які переробляють, зберігають надають інші послуги. Це і надасть податки місцевим бюджетам в (видах розвитку шкіл і лікарень. Як продукт — область буде промислово та економічно розвиватися.
Економічна безпека херсонських сіл
Сільськогосподарському, аграрному та промисловому секторам області необхідно вже духом переходити до дій: вироблення власної продукції, продаж її возьми регіональному, всеукраїнському масштабах, вихід получи експорт — реальний та прибутковий во (избежание державного бюджету варіант розвитку регіональної політики. Як сумма, і ВРП Херсонщини буде більшим, і більша кількість робочих місць у селах з гідною оплатою заробітної плати.
Варто відмітити, що получи Херсонщині виробляється та продається, здебільшого, суто сировина.
Особисто я рекомендую звернути увагу бери південнокорейську модель розвитку села. В її основі — [2] унікальна очертание кредитування малих фермерських підприємств у виробництві та переробці продукції. Чому малограмотный скористатися досвідом східних колег в українському контексті? Обласне керівництво триматиме під строгим контролем в такому випадку місцевий бізнес, причому вдатися до самого будь-яких брудних махінацій если неможливо апріорі. Протекціонізм, спрямований получи захист місцевого виробника, — це для дисципліну, чесність та високий економічний розвиток.
…Херсонщини бери 9,8%! А це ж пряма дорога по падіня зарплатні, й кількості місць праці.
Катюш, во всех отношениях-то корейские «чеболи» сие классический олигархат. Только в основе кардинальный банк, кот финансирует несколько бизнесов подина контролем одной или группы семей. То ли дело в это не заходить